Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : SPORTOVNÍ REKORDY ŠKOLY

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Proč jít studovat na gymnázium

Opět nejúspěšnější

Nejúspěšnější gymnázium Plzeňského kraje v soutěžích a olympiádách  ve školním roce 2014/2015, 2013/2014, 2012/2013.

V posledních 5 letech jsme byli 4x první a jednou druzí. Předstihli jsme i všechna plzeňská gymnázia.

Klatovy Šumava

Sportovní rekordy školy

Nižší gymnázium - chlapci
 
Šplh
Tyč  (4,5 m) Holý M. 2,5 s   2004
Plavání
50 m prsa Janků R. 34,6 s   2006
50 m volný zp. Janků R. 28,0 s   2006
50 m znak Píza J. 36,9 s   2004
Přespolní běh
3 km Kořán J. 10:49,0 min   2002
Atletika
60 m Opl V. 7,5 s   2010
1500 m Kořán J. 4:39,7 min   2003
Dálka Hostýnek T. 564 cm   2007
Míček Vacovský M. 70,9 m   2001
1000 m Bytel S. 3:03,4 min   2004
Koule 4 kg Králíček M. 11,99 m   2000
Výška Hostýnek T. 174 cm   2007
4 x 60 m Ambrož J., Osvald M.,
Skala M., Gondek J. 31,0 s   2007

 

 

 

Nižší gymnázium - dívky
 
Šplh
Tyč  (4,5 m) Burešová L. 2,6 s   2005
Plavání
50 m prsa Voráčková I. 38,5 s   2006
50 m volný zp. Šlajsová D. 31,4 s   2005
50 m znak Burešová E. 37,3 s   2001
Přespolní běh
2 km Svobodová S. 7:04,0 min   2002
Atletika
60 m Handschuhová K. 8,0 s   2010
800 m Svobodová S. 2:23,1 min   2002
Dálka Bártová T. 507 cm   2002
Míček Hezoučká Š. 60,16 m   2002
600 mKrejčiříková T.1:52,2min  2009
1000 m Štroblová E. 3:28,4 min   1998
Koule 3 kg Hezoučká Š. 11,36 m   2002
Výška Jankovcová A. 151 cm   2011
4 x 60 m Handchuhová K., Fialová V.,
Hronková E., Krejčiříková T. 32,44 s   2011
     
Vyšší gymnázium - chlapci
 
Šplh
Tyč (4,5 m) Poláček Z. 1,9 s   2003
Plavání
50 m prsa Janků R. 32,8 s   2010
50 m volný zp. Pleskot J. 24,9 s   2003
50 m znak Kůra M. 37,3 s   2005
Orientační běh  
Závod kolem Žinkov Klečatský J. 0:38,03 hod   2013
Přespolní běh
3 km Kořán J. 9:26,2 min   2005
Atletika
100 m Kyselý J. 11,0 s   2003
1500 m Kořán J. 4:12,8 min   2005
Dálka Handschuh M. 716 cm   1983
Výška Poláček Z. 195 cm   2005
Míček (350 g) Kadlec P. 84,5 m   1988
Koule 6 kg Bumba F. 13,95 m   1962
4 x 100 m Deržák M.,Klička V.,
Handschuh M.,Aška J. 45,9 s   1981
400 m Hromádka O. 50,01 s   2000
1000 m Pšajdl J. 2:38,2 min   1975
1000 m štafeta Adámek M., Kyselý J.,  
(100 - 200 - 300 - 400) Kůra M., Hanzlík K. 2:07,1 min   2003
 
     
Vyšší gymnázium - dívky
 
Šplh
Tyč (4,5 m) Barochová T. 3,2 s   2002
Plavání
50 m prsa Šlajsová D. 38,0 s   2009
50 m volný zp. Šlajsová D. 29,6 s   2010
50 m znak Šlajsová D. 36,3 s   2009
Orientační běh
Závod kolem Žinkov Novotná K. 0:32:41 hod   2013
Přespolní běh
2 km Svobodová S. 7:15,0 min   2003
Atletika
100 m Weingärtnerová M. 12,60 s   1958
800 m Jandová J. 2:11,7 min   1985
Výška Turnerová D. 171 cm   1985
Dálka Weingärtnerová M. 546 cm   1958
Koule 3 kg Hezoučká Š. 12,95 m   2003
Míček (350 g) Srbová M. 45,95 m   2005
4 x 100 m Řáhová I.,Paumerová J.,
Čadová H.,Poslední J. 53,2 s   1974
200 m Hezoučká Š. 27,20 s   2003
1000 m Kolářová V. 3:39,6 min   1999
1000 m - štafeta Hromádková J., Pšajdlová L.,  
(100-200-300-400) Bártová T., Hezoučká Š. 2:29,6 min   2003

 

Stav k 8. 6. 2017

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ