Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : SOUČASNÉ SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Proč jít studovat na gymnázium

Opět nejúspěšnější

Nejúspěšnější gymnázium Plzeňského kraje v soutěžích a olympiádách  ve školním roce 2014/2015, 2013/2014, 2012/2013.

V posledních 5 letech jsme byli 4x první a jednou druzí. Předstihli jsme i všechna plzeňská gymnázia.

Klatovy Šumava

Současné sportovní úspěchy

NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ  VE  ŠKOLNÍM  ROCE 2015/16

Vyšší gymnázium

ATLETIKA 

Dívky - 2.místo v krajském kole středoškolského poháru (Pohár Corny), 4. místo v krajském kole a účast v republikovém finále (14.místo)

 (Baarová Petra, Lorencová Veronika, Kadlecová Hana, Habergerová Radka, Jankovcová Anna, Brůhová Zuzana, Štětková Anna, Sloupová Mirka,Černá Monika, Patková Kateřina, Maierová Klára, Mikulová Kristýna, Kubátová Julie)

Chlapci - 1.místo v krajském kole středoškolského poháru (Pohár Corny) a 5. místo v krajském kole

( Morava Jan, Bošek František, Bošek Jakub, Fiala Josef, Petele Jan, Brožík Ondřej,Patka Jiří, Petele Jan, Vavřička Dominik, Bucek Jan, Němec Stanislav, Koranda David )

FOTBAL

Chlapci – 4. místo v okresním přeboru středních škol a učilišť

SÁLOVÁ KOPANÁ

Chlapci - 2. místo v okresním přeboru středních škol a učilišť 

( Šafránek Jan, Mašek Michal, Irlbek Marek, Bošek Jakub,Bejvl Jakub, Kozel Martin,Krs Jan,Vavřička Dominik, Němec Stanislav, Greger Tomáš,Šveňha Patrik, Schweigl Dominik)

BASKETBAL

Chlapci - 1. místo v krajském finále středních škol a učilišť  a účast v kvalifikaci o republikovém finále (3. místo)

( Anderle Jakub, Illetško Jakub, Sedláček Matěj, Kozel Martin, Zíka Ondřej, Kubíček Jiří, Kučera Petr )

 Dívky - 2. místo v krajském finále středních škol a učilišť 

( Makrlíková Pavlína, Struhárová Karolína, Brabcová Pavlína, Šillarová Kristýna, Cihlářová Klára, Brůhová Zuzana, Hofmeisterová Marie, Holubová Barbora,Vítková Klára)

 VOLEJBAL

Chlapci -  2. místo v okresním finále středních škol a učilišť   

( Sedláček Matěj, Hyťha Matěj, Hnojský Jakub, Valeš Matěj, Illetško Jakub, Maryt jiří)

Dívky -     1. místo v krajském finále středních škol a učilišť a 2. místo v kvalifikaci o republikovém finále

( Hanáková Natálie, Lajpoldová Tereza, Hrachová Magdalena, Bytelová Kateřina, Kramlová Jana, Ružová Eliška, Marešová Lucie, Maierová Klára, Tauscherová Andrea, Mordavská Natálie)

ŠACHY - 1. místo v krajském finále středních škol a učilišť

( Tomáš Hurdzan, Milan Furbacher, Adam Hosnedl, Maryam Amina Koucha)

 

Celkem se soutěží zúčastnilo 115 účastníků, kteří vybojovali

10 x 1. místo,  6 x 2. místo a 3 x 3. místo .

 

Nižší gymnázium

VOLEJBAL 

Dívky - 2. místo v kvalifikaci o republikové finále

( Kohoutová Jana, Johánková Zuzana, Marešová Klára, Slavíková Adriana, Netalová Kristýna, Bauerová Eliška, Tomšíková Mirka, Náměstková Denisa)

ATLETIKA - Pohár rozhlasu

Dívky - 2.místo v okresním kole

(Slavíková Adriana, Voštová Klára, Kohoutová Jana, Johánková Zuzana, Kantová Natálie, Náměstková Denisa, Hoffmeisterová Marie)

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

1. místo v okresním kole v soutěži jednotlivců ( Johánková Zuzana)

PLAVÁNÍ

3 x 1.  místo v okresním kole (2 x Kantová Natálie, štafeta)

STOLNÍ TENIS

Dívky - 1. místo v okresním přeboru základních škol 

(Prokopová Eliška, Čížková Jitka, Kotěšovcová Adéla, Kantová Natálie)

Chlapci - 1. místo v okresním přeboru základních škol  

(Holý Jakub, Idlbek Marek, Onder Robert, Netrval Jan)

 

Celkem se soutěží zúčastnilo 96 účastníků, kteří vybojovali

9 x 1. místo, 3 x 2. místo a 5 x 3. místo.

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ