Výuka informatiky a výpočetní techniky na naší škole realizována jako povinný předmět pro všechny studenty, programování vyučováno jako předmět volitelný.
V povinné části se studenti seznamují se základy výpočetní techniky a s uživatelským přístupem k počítači. Důraz je kladen na zvládnutí obsluhy operačního systému, základních kancelářských aplikací a orientaci na internetu, vše rozsahu, který odpovídá požadavkům mezinárodního certifikátu ECDL. Povinná výuka informatiky se realizuje v prvním, druhém a čtvrtém ročníku čtyřletého studia či v tercii, kvartě, sextě a oktávě osmiletého studia.
Obecně velkým problémem při výuce je nestejná úroveň znalostí jednotlivých studentů. Setkáváme se zde jak s téměř začátečníky, tak i s velmi pokročilými uživateli. Cílem výuky je maximálně rozvíjet schopnosti každého studenta na bázi individuálního přístupu ke každému jednotlivci. Z toho důvodu se na výuku informatiky dělí třídy na poloviny.
V posledních dvou ročnících studia si mají studenti možnost vybrat jako jeden z volitelných předmětů seminář Programování. Zde jsou seznamováni se základy algoritmů a programování - především v jazycích Pascal (Delphi) a informativně i v C/C++. Jsou rozvíjeny i hlubší znalosti principů internetu a počítačových sítí. Na závěr studia je možné z tohoto předmětu složit maturitní zkoušku.
Výuka probíhá ve dvou moderně vybavených učebnách. V obou je k dispozici též připojení na internet.
Naši studenti se pravidelně umisťují na předních místech programátorských olympiád a podobných soutěží, a to jak v krajských tak v celostátních kolech.
Samostatnou kapitolou je využití výpočetní techniky a internetu při výuce ostatních předmětů. V rámci matematických seminářů je využíván např. programy Cabri, Derive. V jiných předmětech jsou studentům např. zadávány seminární práce, pro jejichž vypracování je třeba nalézat podklady i na internetu. Snahou je nalézt u řady předmětů rozumné využití výpočetní techniky a internetu.