PAPÍR | MĚSTSKÝ ÚŘAD KLATOVY

PAPÍR

Hlavní menu

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Pošumavská odpadová, s.r.o.
Pošumavská odpadová, s.r.o.

Papír

Papír, všudy přítomný papír… Setkáme se s ním při nákupu, kdy slouží jako obal ať již čerstvých, nebo trvanlivých potravin, v domácnosti jej používáme například v podobě papírových kuchyňských utěrek, různých tácků a kelímků. Zaměstnání a školu si bez papíru nedovedeme představit. Jak je známo, základním atributem pro výrobu papíru je dřevo a voda. Tedy dva přírodní produkty, které nejsou nevyčerpatelné a tvoří základ naší přírody a atmosféry Země. Proto, abychom ušetřili naše životně důležité dary přírody i pro naše děti, třídíme, nebo bychom měli třídit papír všude, kde se s ním setkáme. K výrobě "čistého" papíru z recyklovaného, nepotřebujeme žádné stromy a spotřebujeme 1333 krát méně vody a téměř dvakrát méně energie, než při normální výrobě. Z recyklovaného papíru se vyrábí nejen letáky, krabice, sešity, knihy, obaly na potraviny (např. na vajíčka), toaletní papír, ale v dnešní době i kancelářský papír používaný do tiskáren i kopírovacích zařízení.

 

Jak třídíme papír?

V našem městě odkládáme papír do modrých nádob o objemu 2,5 m3, které jsou označeny modrou nálepkou „papír“ .

Do nádob na papír odkládáme noviny, časopisy, letáky, prospekty, nepotřebné nebo poškozené knihy, sešity, obalový papír. Můžeme tu odložit i vlnitou papírovou lepenku, či krabice. Podmínkou ale je, že je roztrháme na menší části tak, aby nezaplnily svým objemem celou nádobu.

Do modrých nádob určitě neodkládejte mastné, nebo jinak znečištěné papíry, voskový nebo uhlový papír, kombinované obaly s plasty a ani krabice od mléka, džusů či krabice Tetra-Pack.

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Klatovy, redakčním systémem DynaWeb. Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ