Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : GYMNAZIÁLNÍ PADESÁTKA 2017 - OHLÉDNUTÍ

Cesta: Titulní stránka > Sport a sportoviště > Gymnaziální padesátka
Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Gymnaziální padesátka 2017 - ohlédnutí

V sobotu 8. 4. 2017 se uskutečnil již 42. ročník tradičního dálkového pochodu a cyklistické vyjížďky. Gymnaziální padesátka každoročně symbolicky zahajuje turistické sportovní aktivity konané v okolí Klatov a pro mnohé představuje i místo pro pravidelné setkávání se sportovními přáteli.

Letošní ročník se opravdu vydařil. Přichystány byly trasy směrem na Strážov a Janovice. I přes ne příliš přívětivou předpověď počasí byl nakonec zaznamenán značný počet účastníků - 656. Z nich 249 absolvovalo trať na horských nebo trekingových kolech. Nejvíce turistů (352) se rozhodlo pro patnáctikilometrovou trasu. Nejdelší 50 km trasu pokořilo 128 turistů na kolech a 13 pěšky. Velký podíl účastníků tvořili bývalí a také současní žáci gymnázia (86). Novinkou byla nová kategorie pro běžce, kteří pokořili 11 kilometrovou trasu. Letošní "nultý" ročník si přišlo vyzkoušet 10 vytrvalců a zvítězili Jiří Touš za 54:05 min. a Petra Holubová s časem 59:50 minut. Gratulujeme a děkujeme všem účastníkům! (Výsledky zde)

 

Na organizaci této akce se podílelo 25 pořadatelů, většinou studentů gymnázia. Ti vyznačili trasy, zajišťovali kontrolní stanoviště a prezentovali účastníky. Na 42. ročníku se jako sponzoři podílely firmy Klatovská sportovní, Intersport Klatovy, Dragon press, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Kantorsport a Ski & Bike areál Špičák. Každý, kdo dorazil do cíle, obdržel pěkný pamětní diplom.

Trasa byla bohatá na krásné vyhlídky i romantická zákoutí a tak doufáme, že se všem líbila. Věříme, že všichni, kdo s námi vyrazili na trasu, budou na letošní ročník GP vzpomínat jako na vydařený a aktivně prožitý den a že se opět příští rok společně setkáme.

 Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii