Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : NAŠE BASKETBALISTKY ZÍSKALY 5. MÍSTO V NÁRODNÍM FINÁLE SPORTOVNÍ LIGY ZŠ !

Cesta: Titulní stránka > Soutěže a SOČ > Olympiády, soutěže
Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Naše basketbalistky získaly 5. místo v národním finále Sportovní ligy ZŠ !


Ve dnech 26. - 27. dubna se v pardubických halách Dašická a Dukla uskutečnilo republikové finále 3. ročníku Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství. Soutěže se zúčastnilo 1072 družstev (612 chlapeckých a 460 dívčích), což představuje celkem 12 864 hráčů a hráček. Celkem se letos uskutečnilo 97 okrskových a 148 okresních kol. Do města perníku se sjelo šest nejlepších dívčích a stejný počet chlapeckých družstev z celé České republiky. Náročným kvalifikačním sítem prošly a účast mezi nejlepšími školními týmy si vybojovaly i studentky z našeho gymnázia. Týmy se utkaly ve středu ve skupinách každý s každým a první dva týmy ze skupin postoupily do čtvrtečního semifinále. Finálové zápasy ve čtvrtek přenášela živě Česká televize na programu ČT sport.

„Atmosféra finálových zápasů byla fantastická. Diváci, kteří přišli do hlediště, s týmy doslova žili a báječně je povzbuzovali. Odměnou jim byl vynikající a vždy až do posledních vteřin dramatický basketbal. Hráči a hráčky byli mimořádně technicky i střelecky vybaveni a myslím, že celá soutěž včetně televizního přenosu byla jedinečnou reklamou tohoto sportu. Vítězům gratuluji a organizátorům děkuji za výbornou práci,“ komentoval průběhu závěrečného turnaje Miroslav Jansta, předseda České unie sportu a současně předseda České basketbalové federace. Nás potěšilo, že čestná povinnost pronést slavnostní slib při zahajovacím ceremoniálu za zúčastněné sportovce připadla naší kapitánce Zuzce Johánkové.

 

Na aktéry závěrečného turnaje však nečekaly pouze bitvy na palubovce. Po skončení hracího pořadu úvodního dne pro ně organizátoři připravili interaktivní program za účasti basketbalového patrona Sportovní ligy základních škol Radka Nečase a dalších hráčů BK JIP Pardubice, semifinalistů Kooperativa NBL. V rámci tzv. All Star Game společně absolvovali exhibici, modelový trénink, soutěže, rozhovory i autogramiádu. Zpestřením programu pro kluky a holky byla i přítomnost příznivce SLZŠ youtubera Jirky Krále. 

Další fotografie si můžete prohlédnout zde... 


Naši školu reprezentovaly a výborné celkové páté místo (nejlepší v historii nižšího gymnázia!) vybojovaly Johánková Zuzana, Schovancová Diana, Schovancová Viktorie, Kohoutová Jana, Marešová Klára, Rybárová Anna, Kmeťová Barbora a Náměstková Denisa.

G R A T U L U J E M E !