Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : GYMNAZIÁLNÍ PADESÁTKA 2018 - OHLÉDNUTÍ

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Proč jít studovat na gymnázium Virtuální prohlídka školy Klatovy Šumava

Gymnaziální padesátka 2018 - ohlédnutí

V sobotu 14. 4. 2018 se uskutečnil již 43. ročník tradičního dálkového pochodu a cyklistické vyjížďky. Gymnaziální padesátka každoročně symbolicky zahajuje turistické sportovní aktivity konané v okolí Klatov a pro mnohé představuje i místo pro pravidelné setkávání se sportovními přáteli.

Letošní ročník se opravdu vydařil. Přichystány byly trasy směrem na Běšiny, Velhartice a Strážov. Díky vynikajícímu počasí byl nakonec zaznamenán nejvyšší počet účastníků v historii – 987! Z nich 359 absolvovalo trať na horských nebo trekingových kolech. Nejvíce turistů (466) se rozhodlo pro šesnáctikilometrovou trasu. Nejdelší 51 km trasu pokořilo 169 turistů na kolech a 12 pěšky. Velký podíl účastníků tvořili bývalí a také současní žáci gymnázia (87). Běžecké kategorie na 10 km se zúčastnilo 14 vytrvalců.  (Výsledky zde...)Gratulujeme a děkujeme všem účastníkům! 

 

Na organizaci této akce se podílelo 47 pořadatelů, většinou studentů gymnázia. Ti vyznačili trasy, zajišťovali kontrolní stanoviště a prezentovali účastníky. Na 43. ročníku se jako sponzoři podílely firmy Klatovská sportovní, Intersport Klatovy, Dragon press, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Husky a Ski & Bike areál Špičák. Každý, kdo dorazil do cíle, obdržel pěkný pamětní diplom.

Trasa byla bohatá na krásné vyhlídky i romantická zákoutí a tak doufáme, že se všem líbila. Věříme, že všichni, kdo s námi vyrazili na trasu, budou na letošní ročník GP vzpomínat jako na vydařený a aktivně prožitý den a že se opět příští rok společně setkáme.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ