Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : ANGLIE 2018

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Přijímací řízení - odběr novinek Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Anglie 2018

Tradičnímu jarnímu poznávání Velké Británie předcházela tentokrát jednodenní zastávka v Belgii, kde si studenti našeho gymnázia prohlédli vnitřek Atomia v Bruselu a prošli se překrásným městem Bruggy.

Poté už jsme se v Anglii seznamovali s místy spojenými s dějinami země – ať už s dějinami středověkými (návštěvou hradů Dover, Warwick, Kenilworth a katedrály v Ely), tak novějšími (památník Battle of Britain Memorial a tunely v Doveru, kde bývala za 2.sv.války nemocnice, dále jediný americký hřbitov na území Británie v Medingley, město Coventry s ruinami gotické katedrály pobořené během bombardování a hlavně památník čsl.parašutistům v Leamington Spa).

Milovníci koní byli nadšeni návštěvou prestižního hřebčína The National Stud u městečka Newmarket a automobiloví fanoušci mohli navštívit rozlehlé muzeum ve městě Coventry, kam v tu samou chvíli zavítal samotný arcibiskup z Canterbury. Kromě toho při návštěvě závodního okruhu v Silverstone jsme si všichni mohli zkusit, jaké to je sedět například ve Formuli nebo v jiném závodním autě.

Velkým zážitkem byla také prohlídka univerzitního města Cambridge s návštěvou koleje King´s College, Shakespearovo město Stratford-upon-Avon nebo rodinné sídlo Winstona Churchilla Blenheim Palace.

V Londýně jsme naši návštěvu začali prohlídkou Wimbledonu a pokračovali návštěvou Westminster Abbey, město jak na dlani jsme měli možnost vidět z London Eye a užili jsme si i plavbu lodí po řece Temži.

Spokojenost studentů naší školy s organizací zájezdu zprostředkovaného cestovní kanceláří Protravel vybízí k další spolupráci, a tak doufáme, že se za rok zase do Británie s touto cestovkou podíváme.

(js)

 

P1190303.JPG

Vstupte do fotogalerie zde…

 

 

Anglie 2018 objektivem Štěpána Špáda - fotogalerie zde…