Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : OFFICE 365 PRO STUDENTY

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
120 let Gymnázia Klatovy Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Office 365 pro studenty

Gymnázium Klatovy připravilo pro studenty ve spolupráci se společnostmi Microsoft, T-Mobile a Služba škole Plzeň možnost instalace plnohodnotných programů MS Office 365 (Word, Excel, PowerPoint,…) na domácí počítače studentů.

Každý student tak po dobu studia může pracovat s legální a nejnovější verzí tohoto kancelářského balíku aplikací. Smlouva na poskytnutí licencí Office 365 Pro Plus byla školou podepsána v květnu 2018 na tři roky. Pokud se osvědčí, bude se jednat o jejím prodloužení.

Studenti si mohou Office 365 Pro Plus nainstalovat až na 5 VLASTNÍCH zařízení a to včetně mobilních platforem (OS Windows, Mac OS, Android, iOS, Windows Phone).

Pro instalaci a běh Office je třeba využívat školou přidělené přihlašovací jméno (uživatelský účet u Microsoftu) a je tudíž zakázáno toto jméno/heslo poskytovat komukoliv jinému. Office si nainstalujte na svůj domácí počítač, případně na další počítače/zařízení v RODINĚ, na kterých VY s Office pracujete. Nikomu cizímu instalaci ani heslo neposkytujte. V případě porušení tohoto pravidla bude váš účet trvale zablokován.

Jak požádat o jméno a heslo:

Napište ze svého školního e-mailu zprávu na admin@gymkt.cz. Předmět e-mailu: Aktivace Office 365.

V těle mailu uveďte svoje jméno, příjmení a třídu. Do týdne Vám na e-mail přijdou přihlašovací údaje. Pokud ne, zastavte se v kabinetu informatiky.

Žádosti ze soukromých e-mailů budou ignorovány.

Pro Office 365 využívá škola doménu gymkt.eu (bez pomlčky, EU na konci). Tj. vaše přihlašovací jméno bude ve tvaru např. tr_17a_novaja@gymkt.eu.

Tuto Microsoft adresu využívejte pouze pro přihlašování do MS účtu, nikoliv pro práci s elektronickou poštou. Pro školní maily používejte Google účet.

Postup prvního přihlášení a instalace:

Připojte se na adresu https://portal.office.com

Zadejte přidělené jméno a heslo. Po zadání budete vyzváni ke změně hesla (alespoň 8 znaků, velká písmena + malá písmena + číslice).

Po úspěšném zadání budete vyzváni k ověření - zadáním sekundárního e-mailu. Použijte svůj školní nebo osobní e-mail. Dále je třeba účet ověřit zadáním mobilního telefonního čísla. Sekundární e-mail/telefon se použijí při zapomenutí hesla.

Pokud vše proběhne OK, dostanete se na obrazovku, ze které můžete stáhnout a spustit instalaci Office 365.

 

Pokud máte na PC starší verzi Office, doporučujeme nejprve starý Office odinstalovat a následně počítač restartovat. Až poté instalujte Office 365.

Pokud si netroufnete provádět instalaci, svěřte instalaci odborníkovi, který se Vám stará o počítač. Instalaci provádíte na vlastní riziko.

Na adrese https://portal.office.com můžete (krom jiného) spouštět internetovou verzi Wordu, Excelu, PowerPointu. Doporučujeme vyzkoušet internetovou aplikaci Sway umožňující vytvářet multimediální prezentace v moderním a poutavém designu.