Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : GYMNAZIÁLNÍ PADESÁTKA 2024 - OHLÉDNUTÍ

Cesta: Titulní stránka > Sport a sportoviště > Gymnaziální padesátka
Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Gymnaziální padesátka 2024 - ohlédnutí

V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil již 47. ročník tradičního dálkového pochodu a cyklistické vyjížďky. Gymnaziální padesátka každoročně symbolicky zahajuje turistické sportovní aktivity konané v okolí Klatov a pro mnohé představuje i místo pro pravidelné setkávání se sportovními přáteli.

Letošní ročník se velmi vydařil. Přichystány byly trasy do okolí Kdyně a Korábu. I díky velmi příznivému počasí byl zaznamenán vysoký počet účastníků - 594. Z nich 260 absolvovalo trať na horských nebo trekingových kolech. Nejvíce turistů (167) se rozhodlo pro osmnáctikilometrovou trasu. Nejdelší 51 km trasu pokořilo 129 turistů na kolech a 13 pěšky. Velký podíl účastníků tvořili bývalí a také současní žáci gymnázia. Velké oblibě se těšila i novinka v podobě trasy Family friendly, která měřila 11 km a která přilákala i ty nejmladší věkové kategorie. Vybralo si ji 155 zájemců.


Na organizaci této akce se podílelo 17 pořadatelů, většinou studentů gymnázia. Ti vyznačili trasy, zajišťovali kontrolní stanoviště a prezentovali účastníky. Na 47. ročníku se jako partneři podílely společnosti Klatovská sportovní, Dragon press, VAK Servis s.r.o. a Ski & Bike areál Špičák. Mediálním partnerem byla televize Film Pro Klatovy. Každý, kdo dorazil do cíle, obdržel pěkný pamětní diplom.

Trasa byla bohatá na krásné vyhlídky i romantická zákoutí a tak doufáme, že se všem líbila. Věříme, že všichni, kdo s námi vyrazili na trasu, budou na letošní ročník GP vzpomínat jako na aktivně prožitý den a že se opět příští rok společně setkáme.

 Reportáž televize FilmPro Klatovy

Další fotografie si můžete prohlédnout zde...                                                                                                                                                                                                       Připravil Roman Sedláček