Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : DOLOMITY 2014 - ZPRÁVA O KOMPLEXNÍ EXKURZI

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
120 let Gymnázia Klatovy Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Dolomity 2014 - zpráva o komplexní exkurzi

Druhý zářijový týden se 40 našich studentů vydalo poznávat krásy a zajímavosti tohoto italského pohoří a jeho okolí.

První den, v pondělí, jsme cestou tam zavítali na zhruba dvouhodinovou procházku do soutěsky Leutaschklamm na rakousko-německé hranici. Zdejší stezka, vybudovaná teprve před několika lety, umožňuje nyní nahlédnout do života v úzkém a strmém kaňonu říčky Leutasch. Později odpoledne jsme dorazili na místo ubytování do malého italského městečka Grumes, které se nachází v horní části údolí Val di Cembra nedaleko Trenta.

Úterý proběhlo ve znamení návštěvy vápencového pohoří Brenta, kam jsme vyrazili lanovkou od nádherného ledovcového jezera Molveno a dále pokračovali cestou s výhledy na nejvyšší partie pohoří až k alpínským loukám, kde bylo možné pozorovat typické zástupce vysokohorské květeny.

Odpočinkovou středu jsme zahájili obdivováním zvláštních geologických útvarů v údolí nedaleko místa ubytování – šlo o zemní pyramidy v Segonzanu, na jejichž vzniku se podílel ledovec, místní říčka a dodnes je formuje déšť. Poté následoval přesun k největšímu italskému jezeru – Lago di Garda, kde jsme v malebném historickém městečku Limone strávili odpoledne prohlídkou centra, nákupy, obědem a koupáním.

Další den jsme se vydali obhlédnout nejvyšší partie Dolomit – údolím Val di Fassa jsme vyjeli do městečka Campitello a odtud lanovkou pod vrchol Col Rodella (2484m), na který jsme následně vystoupali a mohli tak pozorovat okolní skalní masivy včetně nejvyšší Marmolady (3343m). Několik z nás se vydalo ještě k chatě Forcella de Sassolungo zhruba do výšky 2700m, ostatní mezitím procházeli přes horské louky po vrstevnicové cestě a kochali se krásnými výhledy a zdejší faunou (svišti, kamzíci) a flórou (ukázky ve fotogalerii).

V pátek byl již čas odjezdu, rozloučení s Itálií proběhlo v lázeňském městečku Merano, kde jsme navštívili místní rozlehlé termální lázně a vyhlášené Trautmannsdorffské zahrady u stejnojmenného zámku. Odtud jsme již vyrazili k domovu. Střípky z našich zážitků z této cesty si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

klikněte pro zobrazení původního obrázku

klikněte pro zobrazení původního obrázku