Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : PODZIM V KALIFORNII

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Přijímací řízení - odběr novinek Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Podzim v Kalifornii

Letošní podzimní prázdniny prožila skupina studentů naší školy ve slunné Kalifornii.

Po náročném přeletu přes Atlantik a území Spojených Států jsme přistáli v San Franciscu, odkud jsme se vydali do národního parku Yosemite.

Po dvou dnech strávených v překrásné přírodě jsme přes poušť a Údolí smrti přejeli do nevadského Las Vegas, v úžasu stanuli před mohutným přehradním dílem Hoover Dam a v dalším národním parku Joshua Tree jsme obdivovali obrovské kamenné monolity i zvláštní pouštní květenu.

Z pohádkového města Palm Springs jsme pokračovali do Los Angeles, kde jsme prožili nezapomenutelnou návštěvu filmových studií, poznali atmosféru Hollywoodu i proslulých pláží v Santa Monice i Venice Beach.

Naše cesta vedla dále divokým pobřežím Pacifiku (Big Sur) do půvabného města Monterey. Zde jsme navštívili interiér jednoho z četných majáků na divokém tichomořském pobřeží (Point Pinos) i jeden z mnohých misijních kostelů – Carmel.

V San Franciscu jsme viděli vše, čím je město známé – Golden Gate Bridge, Lombard Street, Ashbury, Alamo Square, Alcatraz, China Town, ochutnali jsme skvělou krabí polévku v chlebové míse v proslulém Fisherman´s Wharf, projeli lodí kolem Alcatrazu pod Golden Gate, nakoupili literaturu ve světoznámém knihkupectví City Lights Publishers and Booksellers.

Na našem nevšedním výletě jsme lehce překonali devítihodinový rozdíl mezi časovými pásmy, letěli jsme celkem 6 letadly, viděli jsme mohutná pohoří ( i horu Mount Whitney), pouště, nejnižší místo na světě Bad Water v Údolí smrti, nádherná jezera, široké řeky, krajiny zcela bez osídlení (město duchů Bodie) i hustě obydlené aglomerace, cestou jsme se setkali s florou i faunou pro nás neznámou ( obrovité sekvoje, medvědi, kojoti, mývalové, lvouni…).

Z letadla ze San Francisca do Seattlu jsme za krásného počasí mohli pozorovat změny krajiny při pobřeží Pacifiku až téměř ke Kanadě.

Poděkování za uskutečnění tohoto výjimečného školního výletu patří vedení školy a zejména pak cestovní kanceláři Campanatour za perfektní služby.

(js)