PSÍ ÚTULEK KLATOVY : ÚTULEK PRO PSY - O ÚTULKU

Cesta: Úvod > Útulek pro psy > O útulku

Kontakty

Útulek pro zatoulané a opuštěné psy
Franty Šumavského 530/II
339 01 Klatovy

tel.: 376 311 689
606 795 858
608 170 818

E-mail: seflova@tsklatovy.cz

 

Webkamery

Krytý plavecký areál

Autocamping Klatovy

 

Útulek pro psy - O útulku

Vítejte v útulku

Útulek pro zatoulané a opuštěné psy byl na tomto místě vybudován v roce 2002 a provozován Městem Klatovy. Od 1.1. 2005 byly správou a provozem pověřeny Technické služby města Klatov.

Útulek je v provozu již téměř 6 let a daří se mu dobře, stále se postupně zdokonaluje. Za tuto dobu se podařilo vrátit majitelům a najít nové domovy pro 1002 pejsků.

Měsíční průměrný stav se pohybuje kolem 27 psů.

 Co se stane se psy, které si nepřevezme původní majitel ?

Většina zvířat, které si nepřevezmou původní majitelé se podaří v brzké době předat náhradním osvojitelům. Někteří psi však v útulku pobývají i několik měsíců než se pro ně podaří najít nové pány.

Několika měsíční pobyt zvířete není však důvodem k utracení! V útulku mohou být utracena pouze ta zvířata pro které by bylo jejich další přežívání spojeno s trvalým utrpením, tj. nevyléčitelná nemoc nebo těžké zranění. Důvodem k utracení není u nás ani abnormální a těžce odstranitelná porucha chování zvířete. Snažíme se napravovat chyby, kterých se dopouštějí jiní ať už vědomě či ne.

K čemu útulek neslouží

Útulek rozhodně neslouží jako „odkladiště“ zvířat o která majitelé již nemají zájem, nezvládají je, nebo se o ně z nějakého důvodu nemohou dále starat. Lidé se též mnohdy snaží do útulku předat nechtěná štěňata, útulek však neslouží ani k tomuto účelu. Zodpovědnost za své domácí mazlíčky nesou majitelé, ti musí svá zvířata řádně zabezpečit a zabránit jejich nekontrolovatelnému množení.

Ztráty a nálezy

Ztratil se Vám pejsek? Našli jste pejska?

Ihned volejte útulek! Tel : 608 170 818, 606 795 858

Informujte Městskou Policii : Tel. 156

Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ