Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : LETNÍ SPORTOVNÍ KURZY SE VYDAŘILY

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Letní sportovní kurzy se vydařily

Ve dnech 29.5 až 9.6. proběhly ve Sportovním areálu v Žinkovech tradiční sportovní kurzy organizované pro předposlední ročníky gymnázia. Letošní kurzy se opravdu vydařily a to nejen vlivem krásného počasí, ale především díky výborné organizaci sportovního pobytu a také díky aktivnímu přístupu většiny účastníků. Povedlo se připravit skvělé dva týdny plné sportovních zážitků, nových poznatků o sobě i o druhých a všichni se shodují, že sportovní kurzy přinesly také pozitivní změny v kolektivu tříd. Přinášíme několik ohlasů účastníků letošních kurzů : 

„Celý týden na sportovním kurzu v Žinkovech jsme si moc užili. Vyzkoušeli jsme si celou škálu méně známých sportů (např. softbal, frisbee) na které není mnoho času v hodinách Tv. Ve volných jsme měli možnost zahrát si tenis, fotbal, volejbal a spoustu dalších. Díky aktivní paní učitelce Šimáčkové jsme si vyzkoušeli také Zumbu, Tabatu a skvělé ranní probuzení v podobě jógy. Nejnáročnější ze všech sportovních aktivit byl orientační běh a branný závod. I přes náročnost obou soutěží jsme ale vyhodnotili, že to byla legrace a naučili jsme se nové věci. Ke skvělé atmosféře celého týdne nám přispělo výborné počasí a výborná nálada všech zúčastněných. Pěkným zpestřením bylo i koupání u rybníka a dva prozpívané večery u táboráku. Letní sportovní kurz v Žinkovech hodnotíme jako jeden z nejlepších zážitků na této škole!“                                                                                                                                                (Kateřina Bytelová a Lucka Kovandová)

 

„Letní sportovní kurz byl pro nás velmi přínosnou akcí. Nejen že jsme se naučili mnoha novým sportovním aktivitám, ale také jsme se vzájemně lépe poznali (ano i po sedmi letech spolužáctví!). Jinak prostředí žinkovského sportovního areálu je krásné, ubytování prostorné a příjemné (až na vrzající dveře). Strava chutná. Program sportovních aktivit byl opravdu pestrý. Pro příští generace bych však doporučila zmenšit mapy na orientační běh. Současná velikost je nepraktická, nevejde se do kapsy a může dojít snadno ke ztrátě a následnému bloudění. Děkuji všem, kteří se na této akci podíleli. Byl to velmi příjemný a přínosný pobyt.“                                                                                                       (Markéta ze septimy)

„Žinkovský sportovní kurz je podle mě super nápad. Ze strany učitelského sboru bylo vše dobře organizované. Některé sporty (házená nebo orientační běh) jsem si fakt užil. Jen mě mrzí menší aktivita a nasazení některých mých spolužáků.“    (Martin)

 

„Sportovní kurz v Žinkovech mě velice překvapil. Byla jsem spokojena s volitelným individuálním sportováním, kdy mě bavila Tabata a Zumba. Tímto bych chtěla poděkovat pí. uč. Šimáčkové za čas, který nám věnovala. (Tereza)

„Sportovní kurz byl super, ale trochu mi vadilo, že jsme nemohli víc odpočívat, protože ne všichni účastníci byli sportovci. Takže pro některé to muselo být celkem náročné. Rozdělení do družstev nebylo vyrovnané a orientační běh byl zbytečně až moc do kopce.“   (Míša)

„Náš sportovní kurz měl příjemnou atmosféru i prostředí. Počasí se vyvedlo a velmi jsme si to užili. Mě osobně velmi potěšilo vítězství mého družstva, jemuž jsem měla tu čest velet. Popsala bych ho jako přátelský a bezkonfliktní tým s talentem vyhrávat. Potvrdili jsme to hned několikrát.“ (Katka)

 

„Sportovní kurz bychom zhodnotili jako povedený. Počasí nám přálo a rádi jsme vyzkoušeli nové sportovní aktivity. Příjemné zkušenosti jsme měli například s jógou. Zároveň jsme se v družstvech semkli a snažili se být co nejúspěšnější. Poděkování patří přítomným učitelům i místní jídelně.

A ještě trochu poezie:

Jak jsme byli v Žinkovech

Přijeli jsme autobusem

a hned potom všichni klusem

do pokojů vyběhli

do postelí ulehli.

Hned byl vydán pokyn: Vstávat !

S míčem hrát a pálkou mávat!

Během týdne spousta sportů

a k večeři místo dortů

brambory či rýže –

nebyly potíže J.

Po večeři na večerku příprava.

Kdo není ve své posteli,

bude mít službu,

tudíž prohrává.

Na všechny další generace,

čeká zde též spousta legrace.

Bylo to tu krásné,

však poselství je jasné:

Všechny dny včetně úterku

chceme pozdější večerku!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      (studenti septimy A)

Fotografie z letošních kurzů si můžete prohlédnout zde...