Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : VÍTĚZSTVÍ GYMNÁZIA KLATOVY VE FLORBALOVÉM PŘEBORU

Cesta: Titulní stránka > Soutěže a SOČ > Olympiády, soutěže
Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Vítězství Gymnázia Klatovy ve florbalovém přeboru


V pátek 16. února se v hale Lokomotiva Plzeň konalo krajské finále středních škol ve florbalu dívek. Celkem se krajského kola zúčastnilo šest vítězných týmů z okresních kol Plzeňského kraje. Naše dívky neodjížděly na tento turnaj s optimistickou náladou. Den předtím se na odpoledním tréninku totiž nešťastně zranila opora našich zadních řad Anička Rubášová a rozšířila tak seznam absencí v  kádru. Náš tým byl tedy značně oslaben a medailové umístění se proto rozhodně nečekalo. Tomu odpovídal i průběh prvního zápasu proti družstvu Gymnázia na Mikulášském náměstí. Než se naše děvčata rozkoukala, prohrávala 1:0 a nepříznivý stav již nedokázala zvrátit. Ještě horší výkon předvedla ve druhém utkání proti Gymnáziu Plasy a prohra 2:0 byla naprosto zasloužená. V základní skupině tak skončila na posledním místě a jen díky systému turnaje nebyla z dalších bojů vyřazena.

Sebevědomí bylo v našem týmu věc, kterou byste marně hledali a ke čtvrtfinálovému utkání nastupovaly naše dívky snad jen z povinnosti. Soupeřem byl totiž největší favorit turnaje, Střední zdravotnická škola Plzeň, v jehož řadách nastoupilo několik hráček hrajících v ligovém týmu Slavia Plzeň. Nevím, co se přihodilo v přestávce mezi zápasy v šatně, ale proti favorizovanému soupeři začaly naše dívky hrát úplně jiný florbal. Neustále burcovány svým trenérem a diváky toužícími po překvapení běhaly mnohem rychleji, napadaly soupeřky s větší bojovností a hlavně začaly důrazně bránit prostor před skvěle chytající brankářkou Aničkou Chalušovou. A když po povedené akci dokázala dát Renata Heřmanová vítězný gól, nastala veliká radost : Budeme hrát o medaile! 

Semifinálový los nám přiřadil opět tým Gymnázia na Mikulášském náměstí. Naše hráčky vedeny touhou po odvetě ze základní skupiny i z předchozího turnaje hrály s obrovským nasazením, začaly si věřit a nedělaly tak zbytečné chyby jako v prvním utkání. A odměna se dostavila - krásná branka Kristýny Štampachové po nádherné kombinační akci. Skvěle takticky zvládnutý závěr zápasu s neutuchající obětavostí všech našich hráček znamenal neuvěřitelný postup do finále.

Vyvrcholením celého turnaje byl zápas o zlaté medaile proti družstvu Gymnázia Domažlice, našeho tradičního rivala. Přestože měl již trenér skoro vykřičené hlasivky a přestože sil ubývalo, dokázala naše děvčata podat odvážný a bojovný výkon. Jejich schopnost dostat ze sebe maximální obětavost při bránění, odhodlání pomoci spoluhráčce, která už nemůže, nezměrnou duševní sílu vrhnout se do každého osobního souboje byly obdivuhodné. Naše holky měly místy až drtivou převahu a po zásluze zvítězily 4:1. Nebyly nadarmo ranní tréninky, nebyly nadarmo šrámy a únava, euforie mohla začít : Gymnázium Klatovy je přeborníkem kraje a postupuje do republikové kvalifikace! Ta se koná 4. dubna a naše florbalistky, pokud předvedou podobné nasazení jako v pátek, můžou odjíždět s nadějí na dobré umístění. Budeme našim skvělým reprezentantkám držet palce!

 

Naši školu reprezentovaly Renata Heřmanová, Kristýna Mikulová, Klára Cihlářová, Kristýna Štampachová, Hana Maňasová, Veronika Voráčková, Eva Chalušová a Anna Chalušová.

                            G R A T U L U J  E M E ! 

 

Další fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii...

                                                                                                                                                                     Stránku připravil Roman Sedláček