Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : VÝCHOD USA

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
120 let Gymnázia Klatovy Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Východ USA

Letošní poznávací zájezd do USA byl zaměřen na historii Spojených států.

Začal ve Philadelphii, jejíž prohlídku jsme zahájili hned v pondělí v podvečer a pokračovali v ní následující den. Kromě hlavních pamětihodností (náměstí před Muzeem umění, Old City Hall, slavné Independence Hall a Zvonu svobody – symbolů vzniku USA) jsme navštívili jednu z nejprestižnějších mincoven světa – United States Mint – z roku 1792.

V rozlehlém komplexu Gettysburg National Military Park si pak studenti připomněli zásadní bitvu občanské války USA v roce 1863, ve které zahynuly desetitisíce vojáků z obou válčících stran a jejímž výsledkem bylo vítězství Unie nad konfederačními vojsky.

Krajem Amišů, novokřtěnců žiíjících skromným způsobem života, jsme se přesunuli z Pennsylvánie k Niagarským vodopádům. Odpoledne jsme s úžasem pozorovali a procházeli americkou stranu vodopádů a večer jsme se vydali na kanadskou Skylon Tower, odkud jsme z výšky 236 m nad vodopády mohli žasnout nad jejich barevným nasvícením.

Ve čtvrtek jsme přejeli ze státu New York do Massachusetts a v bostonské aglomeraci ve městě Cambridge jsme navštívili nejstarší univerzitu USA, prestižní Harvard University. Po prohlídce kampusu jsme pokračovali do centra Bostonu. Boston Commons, Beacon Hill a U.S.S. Constitution Memorial jsme bohužel, díky dopravní zácpě, viděli pouze z autobusu, ale nemohli jsme nenavštívit bostonské doky, místo, kde roku 1773 proběhla Boston Tea Party.

Pátek byl ve znamení prohlídky Plimoth Plantation, skanzenu z doby počátku 17.století, kdy zde zakotvila loď Myflower s prvními osadníky. V podvečer jsme dorazili do New Yorku a uskutečnili první procházku po večerním Manhatttanu na Times Square.

Následující ráno po prohlídce Liberty Island se slavnou Sochou svobody jsme se zastavili na Ellis Island, kde mezi lety 1892-1954 prošlo více než 17 miliónů lidí světa, aby v zemi svobody našli azyl.

Wall Street, Památník 9/11 na World Trade Center, Brooklyn Bridge, historická budova radnice a soudu, Čínská čtvrť, Empire State Building, Central Park, Trump Tower, kostely St.Patrick, Trinity a St.Thomas, Rockefeller Center, Museum of Modern Arts, United Nations, nákupy v Macy´s, to vše a ještě mnohem víc zahrnoval program našeho zájezdu ve městě, které nikdy nespí.

Tento poznávací zájezd bezesporu přinesl všem zúčastněným vhled nejen do historie USA, ale i do běžného života současné Ameriky.

Děkujeme CK Campanatour i jejímu průvodci panu Petru Veselákovi za odborný výklad a starostlivost, se kterou o náš početný kolektiv z klatovského gymnázia pečoval.

Jiřina Stýblová.

DALŠÍ FOTOGRAFIE NALEZNETE VE FOTOGALERII ZDE…