Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : LAKE DISTRICT 2019 – OHLÉDNUTÍ

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
120 let Gymnázia Klatovy Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Lake District 2019 – ohlédnutí

Zájezd pro naše studenty spojený s poznáváním anglického severu se uskutečnil v týdnu od 26. 4. do 3. 5. 2019.

Sobotní den byl spojený s prohlídkou Amsterdamu, který zažíval jedinečnou atmosféru díky bouřlivým oslavám králových narozenin. Běžnou hodinovou projížďku po grachtech jsme si vychutnali ve dvou hodinách, zato s neopakovatelnou náladou bujarého veselí kolem nás.

Po noční plavbě Severním mořem na lodi King Seaways do Newcastlu jsme strávili nedělní den prohlídkou nejlépe dochované římské pevnosti Housteads, procházkou po zbytcích Hadriánova valu a návštěvou bývalého opatství Lanercost Priory.

Lake District nás v pondělí ohromil svojí krásou hor a jezer, navštívili jsme například kamenný kruh Castlerigg Stone Circle a projeli se výletní lodí po jezeře Windemere.

V úterý nás po návštěvě malebného cisterciáckého kláštera Rievaulx Abbey čekalo východní pobřeží Anglie s poznáním přímořských měst Whitby a Scarborough.

Nemohli jsme vynechat ani návštěvu jednoho z nejkrásnějších anglických zámků Castle Howard a středeční den jsme si také užili v nádherném starobylém městě York.

Poslední den našeho pobytu patřilo univerzitnímu městu Durham a po rozloučení s ostrovem u obrovské ocelové sochy Angel of the North jsme se již vydali na cestu lodí z Newcastlu do Amsterdamu a pak domů.

Tento týdenní poznávací zájezd s pobytem v anglických rodinách byl hodnocen velmi kladně všemi účastníky, řidiči, ubytovateli i náhodnými kolemjdoucími (například na zámku Howard obdivovali návštěvníci i průvodci chování našich dětí i hru na klavír primánů Václava Matěje Košana a Davida Prášila v největším sále zámku).

Všichni studenti si zaslouží mimořádnou pochvalu za příkladnou dochvilnost, slušnost a výborné chování po celou dobu zájezdu.

Poděkování patří cestovní kanceláři Pro Travel a speciální dík pak panu průvodci Tomáši Rezlerovi za jeho obrovské znalosti britské i světové historie i současného dění a za jeho laskavý přístup ke studentům.

Už teď se těšíme na další spolupráci příští rok, kdy pojedeme přes Brusel a Bruggy do Londýna a střední Anglie, přihlašovací systém je již otevřen a zájemci se mohou informovat o všech detailech zájezdu ve sborovně školy u Jiřiny Stýblové.

(js)

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii zde…