Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : SPORTOVEC ROKU 2023

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
Přijímací řízení - odběr novinek Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Sportovec roku 2023

V pondělí 19. 2. proběhlo v klatovském divadle vyhlášení tradiční ankety SPORTOVEC ROKU. Vyhlašují se nejúspěšnější jednotlivci a týmy v kategorii mládeže i dospělých, trenéři i rozhodčí. Mezi vyhlašovanými se rozhodně neztratili naši žáci, absolventi ani pedagogové.

V kategorii jednotlivců v mládeži dosáhla na 4. místo šachistka Anežka Nová a na 10. příčce se umístil hokejista Marek Lavička.

Kategorii dospělých si doslova podmanili naši absolventi. Na první místo dosáhl šachista Tomáš Hurdzan, který v létě 2023 dokázal zvítězit na domácím mezinárodním turnaji O pohár města Klatov. Na pomyslné stupně vítězů ho doprovodila triatlonistka Veronika Vlčková. Ta se blýskla 4. místem na MS v terénním triatlonu v Itálii v rámci své kategorie. Oba ze čtvrté příčky jistila úspěšná atletka Julie Kubátová.

V kategorii trenérů se podařilo obsadit přední příčky trenérce basketbalového oddílu BK Klatovy Kristýně Volmutové a Marii Bohůnkové, která se ve snowboardingu prosadila nejen jako úspěšná trenérka, ale dnes dokonce vykonává funkci předsedkyně disciplíny snowboardcross v rámci Svazu lyžařů ČR.

V kategorii rozhodčích se mezi nejlepší opět prosadil basketbalový rozhodčí z české nejvyšší soutěže – Rudolf Salvetr. Ten v minulé sezóně pískal dokonce i zápasy o třetí místo a finále v rámci české nejvyšší soutěže.

Absolventy gymnázia pak můžeme vidět na florbalových hřištích, protože několik z nich úspěšně hájí klatovské barvy v divizní soutěži mužů.

Zástupce gymnázia ale nalezneme také v jednom z vyhlašovaných týmů mládeže mezi volejbalistkami U16, které se probojovaly mezi nejlepší týmy v rámci Českého poháru.

Text: RS
Foto: Jindřich Schovanec