Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : PODZIMNÍ PRÁZDNINY STUDENTŮ KLATOVSKÉHO GYMNÁZIA V USA

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
120 let Gymnázia Klatovy Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Podzimní prázdniny studentů klatovského gymnázia v USA

Školní výlet do Ameriky? Donedávna pouhá utopie…Během podzimních prázdnin se však pro 24 studentů našeho gymnázia stal tento sen skutečností.
Osmidenní poznávací zájezd do New Yorku a Washingtonu splnil, ba dokonce předčil naše očekávání.

POHODLNÁ DOPRAVA od školy na letiště (i zpět) luxusním autobusem, rychlý letecký přesun do Varšavy a odtud moderním Dreamlinerem 787 na letiště J.F.K. do New Yorku.

VÝBORNÉ UBYTOVÁNÍ v hotelu Ramada Limited v New Jersey, kde jsme ve velkých apartmánech strávili 6 nocí a před každodenním náročným programem se dostatečně nasnídali.

PESTRÝ PROGRAM – vše, co turista může během týdenního pobytu v N.Y. poznat, jsme viděli – prošli jsme pěšky celý Manhattan, na ruch velkoměsta jsme pohlíželi z Empire State Building i od Sochy svobody, ve Washingtonu jsme pak na Arlingtonském hřbitově stanuli před hrobem Kennedyových, zažili demonstraci horníků před Capitolem, procházkou došli k Bílému domu zalitému sluncem a odtud k Monumentu a velkolepému památníku amerických vojáků WWII Memorial, Vietnam Veterans Wall a k Lincoln Memorial.
Návštěva proslulých mrakodrapů, světoznámých knihkupectví, muzeí, parků včetně Central Parku, nakupování nejen v Macy´s – největším obchodním domě na světě – to vše zanechá hluboký dojem v každém z nás.

PODĚKOVÁNÍ patří bezesporu hlavně cestovní kanceláři Campanatour a jejímu panu řediteli Janu Zemanovi za odborné průvodcování i za bezkonkurenční cenu, za kterou studenti mohli vycestovat.

Díky i všem studentům, účastníkům tohoto studijně poznávacího výletu, kteří si připravili zajímavé prezentace k předem vybraným tématům i místům, aktivně se domlouvali běžnou angličtinou, byli disciplinovaní a velmi dobře se během celého zájezdu chovali.

Jiřina Stýblová