Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy : CESTOVÁNÍ S ANGLIČTINOU – SKOTSKO 2016, FLORIDA 2017

Výborné výsledky
Přední místa v celostátních hodnoceních středních škol, výborné výsledky studentů u státní maturity
Progresivní škola
Intenzivní zavádění tabletů a moderních technologií do výuky, výuka informatiky a volitelně i programování
Výuka cizích jazyků
Pestrost nabídky, mezinárodní jazykové zkoušky, zahraniční exkurze
Univerzálnost
Příprava na všechny typy vysokých škol, profilace studentů pomocí široké palety volitelných předmětů
Všestrannost
Bohaté kulturní a sportovní aktivity studentů, aktivní školní klub
Sport a tělesná výchova
Třída pro aktivní sportovce, kvalitní vnitřní a vnější sportoviště
120 let Gymnázia Klatovy Proč jít studovat na gymnázium

Instagram

Gympl vážně i nevážně…
Klatovy Šumava

Cestování s angličtinou – Skotsko 2016, Florida 2017

Studenti našeho gymnázia každoročně vyjíždí na týdenní i déle trvající zájezd spojený nejen s poznáváním krajiny dané anglicky mluvící země, ale hlavně s možností dorozumět se v hostitelské rodině a blíže poznat kulturní prostředí, o kterém mají pouze teoretické znalosti.

Historie:

Do roku 2008 jsme cestovali většinou do oblasti střední Anglie kolem Oxfordu a Londýna, od roku 2009 jsme měnili destinace, aby studenti během svého čtyřletého, šestiletého či osmiletého studia mohli poznat více než jeden region, protože bylo nemálo těch, kteří se chtěli zájezdu opakovaně zúčastnit.

Poznali jsme malebnou krajinu Skotska, Walesu, Cornwallu, jižního pobřeží Anglie, střední Anglie, střídali jsme zájezdy kratší a finančně dostupnější a delší – například do Irska- rovněž přizpůsobené ceně pro studenta.

O podzimních prázdninách 2013 jsme pro studenty uspořádali poprvé zájezd do New Yorku a Washingtonu a byli jsme překvapeni vysokým zájmem, vycestovalo 24 studentů, někteří i s doprovodem, a tento výjezd byl hodnocen velmi kladně díky komfortnímu ubytování , preciznímu průvodci a nízké ceně.

Po úspěchu tohoto amerického studijního výjezdu jsme na podzim o rok později cestovali do slunné Kalifornie. Navštívili jsme nádherný Yosemitský národní park, horké Údolí smrti , večerní a noční nevadské Las Vegas, přehradu Hoover Dam, kde jsme se dotkli i arizonského území, v Los Angeles jsme si kromě centra užili hollywoodská studia i světoznámé pláže a při impozantním pobřeží Pacifiku oblastí Big Sur se vraceli zpět do San Francisca, kde prohlídka města byla doplněna vyjížďkou k pevnosti Alcatraz pod mostem Golden Gate Bridge.Při letu nad západním pobřežím USA ze San Francisca do Seattlu bylo možné pozorovat nádheru divoké přírody pod námi.

V květnu roku 2015 jsme opět vypravili klasický zájezd na jih Anglie, navštívili jsme Canterbury, Beachy Head, Brighton, Winchester, Portchester, Portsmouth, nádherný ostrov Isle of Wight, Battle Abbey, Hever Castle a samozřejmě Londýn, tentokrát pro změnu s návštěvou stadionu Chelsea a výhledem na město z London Eye.

Současné přípravy:

Skotsko 2016

30. dubna 2016 odjíždíme opět poznávat divokou krásu skotské přírody. Zájezd je připraven s ohledem na bezpečnost účastníků tak, že místo přejezdu Anglie autobusem poplujeme z Amsterodamu do severní Anglie trajektem, na kterém všichni pohodlně přespí, a stejným způsobem se přepravíme nazpět. Zájezd je organizován s cestovní kanceláří PRO TRAVEL a zbývá v něm ještě několik volných míst.

Florida 2017

Tradiční jarní termín pro každoroční zájezd studentů angličtiny je tentokrát rezervován pro cenově dostupnou Floridu. Přímo od školy nás autobus dopraví na přímý let z letiště evropského na letiště americké a pak už se budeme auty pohybovat na trase Miami, Everglades National Park, Big Cypress Preserve, Orlando, Mys Canaveral , Key West atd.

Případní zájemci z řad studentů, ale i jejich rodinných příslušníků se mohou informovat nejen o těchto dvou připravovaných zájezdech, ale i o dalších plánech spojených s cestováním studentů angličtiny u Jiřiny Stýblové ve sborovně Gymnázia Jaroslava Vrchlického v Klatovech.